Rhacophoridae

Rhacophoridae bir olan aile içinde amfibiler . Bu tarif edilmiştir İbrahim Carel Hoffmann içinde 1932 .

Bölünme

Bu ailenin üyeleri Sahra altı Afrika, Güney Asya, Güneydoğu Asya ve Doğu Asya'da bulunur .

Açıklama

Bu ailedeki türlerin çoğu ağaçlardır. Ön ve arka bacakları el ve ayak parmakları seviyesinde zarlara sahip olan bazıları, yerel adlarının kökeni olan " uçan kurbağa " nın üzerinde gezinebilirler .

Boyutları türlere göre 15 ile 120 mm arasında değişmektedir . Arboreal türlerin bacakları vantuzlarla donatılmıştır. Chiromantis cinsinin üyelerinin ön bacaklarının iki karşıt parmağı vardır.

Alt aile ve cinslerin listesi

içinde. Feihyla kajau b. Chiromantis inexpectatus c. Chriromantis inexpectatus kurbağa yavrusu d. Kurixalus apendiculatus e. Nyctixalus pictus f. Philautus hosii g. Philautus nephophilus h. Polipedatlar leucomystax i. Polipedatlar macrotis j. Polipedatlar otilophus k. Rhacophorus cyanopunctatus l. Rhacophorus pardalis

Dünya Amfibi Türlerine Göre (14 Nisan 2014) :

Orijinal yayınlar

  • Hoffman, 1932: Güney Afrika Polypedatidae (Rhacophoridae) 'nin özerk bir Anura ailesi olarak geçerliliği ile ilgili araştırmalar . Güney Afrika Bilim Dergisi, cilt. 29, p. 562-583 .
  • Günther, 1858: Tailless Batrachian'ların Sistematik Düzenlenmesi ve Rhinophrynus dorsalis'in Yapısı Üzerine . Londra Zooloji Derneği Bildirileri, cilt. 26, p. 339-352 ( tüm metin ).

Dış bağlantılar

Notlar ve referanslar

  1. Bu aile uzun zamandır Ranidae'nin bir alt ailesi olarak kabul edilmektedir .
  2. ^ Amphibian Species of the World, erişim tarihi 14 Nisan 2014