Metacrinia nichollsi

Metacrinia nichollsi, tek temsilcisi tür Metacrinia, bir olan türler arasında amfibi içinde ailenin içinde Myobatrachidae .

Bölünme

Bölünme

Bu tür, Güneybatı Batı Avustralya'ya özgüdür . 800 kadar meydana m arasında yüksekliğe arasında Dunsborough ve Albany .

Açıklama

Metacrinia nichollsi 25 mm boyutlarındadır . Vücudu tıknaz ve uzuvları kısadır. Sırtı çok koyu kahverengi veya siyah olup, bazen pembe beneklerlidir. Karnı gri, lacivert veya beyaz benekli siyahtır. Her bir ön pençenin dibinde, uylukların arkasında ve karnın alt kısmında sarı veya turuncu işaretler vardır. Sırtındaki deri siğil ve midesi pürüzlü. Kulak zarları görünür ve bacaklarından hiçbiri perdeli değildir.

Habitat ve yaşam biçimi

Karri ve Jarrah ormanlarında, taş ve kütüklerin altında, yere düşen yapraklar arasında bulunur . Yağmurların ardından daha fazla hareketle üreme yaz sonunda gerçekleşir. Erkeklerin Pseudophryne cinsi kurbağalara benzer kısa bir çağrıları vardır . Ebeveynler nemli toprağa gömülü 25 ila 30 yumurta bırakır ve yavrular larva aşamasından geçmeden doğarlar .

Etimoloji

Bu türe Gilbert Ernest Nicholls adına isim verilmiştir .

Orijinal yayınlar

  • Harrison, 1927: Yeni türlerin tanımlarıyla birlikte bazı Batı Avustralya kurbağaları üzerine notlar . Avustralya Müzesi Kayıtları, cilt. 15, p. 277–287 ( tam metin ).
  • Parker, 1940: Leptodactylidae ailesinin Avustralasyalı kurbağaları . Novitates Zoologicae, cilt. 42, n o 1, s. 1-107 ( tam metin ).

Ayrıca görün

Dış bağlantılar

Notlar ve referanslar

  1. a ve b Dünya Amfibi Türleri, dış bağlantıya yapılan bir güncelleme sırasında görüntülendi
  2. IUCN, harici bağlantının güncellenmesi sırasında danışıldı
  3. Harrison, 1927: Yeni türlerin tanımlarıyla birlikte bazı Batı Avustralya kurbağaları üzerine notlar . Avustralya Müzesi Kayıtları, cilt. 15, p. 277–287 ( tam metin ).