Eugene Flachat

Eugene Flachat
Bilgi Kutusu'ndaki görüntü.
Eugène Flachat'ın portresi
Fonksiyon
Fransa İnşaat Mühendisleri Birliği Başkanı
Biyografi
Doğum
Ölüm
Cenaze töreni
Doğum adı
Christophe-Eugène Flachat
Milliyet
Eğitim
Aktivite
Akrabalık
Stéphane Mony (anne üvey erkek kardeşi)Vikiveri üzerindeki verileri görüntüleyin ve düzenleyin
Diğer bilgiler
İçin çalıştı
Üyesi
Ödüller
Birincil işler

Eugène Flachat (1802-1873), Fransız bir mühendistir . O ilk Fransız birinin çalışmalarda işbirliği demiryolu hatları, Paris - Le Pecq sonra söz konusu olduğunda ise, 28 Ağustos 1837 tarihinde açılışını Paris için Versay RD (1840-1842).

Biyografi

Christophe-Eugène Flachat doğdu Paris'teki (26 germinal X yılı), Christophe Flachat'ın ( Lyon, 1759 - Saint-Chamond, 1843) oğlu ve 1756'da kraliyet boyama üretiminin yaratıcısı olan sanayici Jean-Claude Flachat'ın (Marie Vitet ile evli) torunu. Saint-Chamond (kraliyet ayrıcalığı, pamuğun dikilmesi, eğrilmesi ve boyanması ile ilgilidir ).

Paris'te Lycée Bonaparte'da (şimdi Lycée Condorcet ) okudu .

1825-1832 yılları arasında kardeşi Stéphane'nin Paris'ten denize kanal yapımı için yaptığı çalışmalara katıldı.

Kardeşi ( Adolphe Flachat (1801-1877)) ve üvey kardeşi ( Stéphane Mony (1800-1884)) ile 1828'de artezyen kuyuları açmak için bir şirket kurdu .

İngiltere'ye gitti ve Thames altında tünel açma çalışması vesilesiyle Stephensons'a (George ve Robert) ve Brunels'e ( Marc Isambert ve oğlu Isambard) sık sık gitti .

Eugène Flachat, tüm endüstriyel işler ve özellikle demiryolları için bir inşaat mühendisliği firması kurdu .

Mühendisler yanında Lamé, Clapeyron ve üvey kardeşi Mony, yakından demiryolu macera ile ilişkilidir Pereire kardeşler ( Emile ve Isaac (sınırlı Saint-Germain Paris'ten demiryolu inşası için) Pecq ilk olarak), açılışı 1837'de . Paris'ten Saint-Germain'e Compagnie du chemin de fer'in baş mühendisi oldu .

1836'da, Paris'ten Saint-Germain'e giden demiryolu hattının başı olan üvey kardeşi Stéphane Mony'nin yardımıyla ilk Paris istasyonunu (iniş aşaması) inşa etti . Bu ilk iniş aşamasının yerini, 1851'de genişleteceği Paris'ten Rouen'e kadar olan demiryolunun raylarını barındıracak daha büyük bir istasyon alacak ve kırk metrelik açıklığı çağdaşlarını hayrete düşürecek bir salon olacak. Daha sonra dünya menzil rekoru olan Flachat salonu, mühendis Camille Polonceau'nunki ile aynı ilkeye uyacak, ancak 1845'ten beri endüstri tarafından geliştirilen açılarla güçlendirilmiş bir levha kullanarak. Bu ikinci istasyon, doğum yapmak için kısmen yok edilecek. mimar Alfred Armand ile birlikte inşa edilen mevcut Saint-Lazare istasyonuna .

1836'dan 1840'a kadar Journal of the Industrialist and the Capitalist'in yönetici editörüydü .

1848'den 1852'ye kadar, E. Flachat, mimar Victor Lenoir (1805-1863) ile Paris-Montparnasse istasyonunun ilk adı olan Batı - Sol yakanın istasyonunu inşa etti .

25 Şubat 1848'de baş mühendis iken, köprünün ahşap güvertesini ateşe vermeyi teklif eden isyancılar karşısında Asnières-sur-Seine'in gelecekteki belediye başkanı Pierre Durand ile birlikte cesur bir tavır sergiledi . Asnières demiryolu.

Birkaç demiryolu şirketinin birleşmesinin ardından Western Railway Company'de baş mühendis, ardından danışmanlık mühendisi oldu .

Her zaman Pereire kardeşlerin başarılarıyla ilişkilendirilmiş, kuzey İspanya demiryolları için bir danışmanlık mühendisidir.

Teknik eserler yazıyor (bkz. Alt paragraf “yayınlar”).

Eugène Flachat, ilk demiryolu hatları için rıhtım ve depolar tasarladı ve Stephens'ın Fransa'daki lokomotifler hakkındaki fikirlerini popüler hale getirdi .

Alplerin altındaki tünelleme projesinin liman kurulumlarının da yazarı olan Flachat, 1849'da Paris'in salonları için seksen metrelik açıklığa sahip görkemli bir metalik mimari proje sundu .

1855 yılında ile Edouard BRAME, o inşaatını önerdi metro için Paris tedarik Paris'te kaplı pazarlara gelen Gare de Paris-Est .

Eugène Flachat, 1848'de ilk başkanı olduğu Merkezi İnşaat Mühendisleri Derneği'nin kuruluşuna katıldı .

O da 137 birinci hissedarlarından biri olan Ecole Centrale d'Architecture (Paris) yanında Ferdinand de Lesseps, Émile Pereire'in, Dupont de l'Eure, Anatole de Baudot, Eugène Viollet-le-Duc, Jean-Baptiste Andre Godin veya Émile Muller .

1858'de Legion of Honor'da subay oldu .

1870-1871'de Paris kuşatması sırasında, onu alıp götürecek hastalığa yakalandı.

Eugénie-Cécile Pigeard ile bir birliktelikten sonra, Eugène'in 1832'de Eugène tarafından tanınan Jules Pigeard (1829-1890) adlı bir oğlu vardır.

1833'teki evliliğinden Sophie-Louise Jallabert'e (1817 doğumlu), Eugène'in iki çocuğu oldu: 1838'de doğan Sophie-Laure, 1858'de Marie-Jean-Paul Demouy ve Eugène-Stéphane (1845-1925) ile evlendi.

O öldü içinde Arcachon .

Eugène Flachat'ın Mezarı (Montmartre mezarlığı, bölüm 29)
Tarafından Eugène Flachat büstü Alfred Boucher köşesinde (1897) , rue Verniquet ve bulvar Pereire'in içinde Paris .

Anahtar başarılar

 • 1836 - Lamé, Clapeyron ve Mony ile Paris-Le Pecq yolcu trafiğiyle demiryolu hattının güzergahının incelenmesi .
 • 1837 - Asnières demiryolu köprüsü. 1848 günlerinde denizciler onu ateşe verdi: tren onlarla rekabet halindeydi. Güçsüz olan mühendis Eugène Flachat, işinin çöktüğünü gördü.
 • 1840-1842 - Paris - Versay demiryolu hattı güzergahının incelenmesi .
 • 1841-1842 - Jules Petiet'in yardımıyla Suresnes'deki ilk köprü .
 • 184? - Saint-Chamond çelik fabrikasına 100 hp buhar motorunun montajı.
 • 1846 - Vésinet'ten Saint-Germain'e giden hat için Arras'taki Hallette atölyeleri tarafından inşa edilen atmosferik lokomotiflerin planı .
 • 1846 - Eugène Flachat tarafından yönetilen Batignolles atölyelerinde, Saint-Germain'in atmosferik demiryolunun işlerinin hizmetine yönelik "Herkül" adı verilen 3 akuple dingilli bir lokomotifin yapımı.
 • 1849 - Eugène Flachat tarafından Bury tip 110'un küçük makinelerinin, arkada bir taşıyıcı aks bulunan makine ihalelerine dönüştürülmesi.
 • 1849 - Eugène Flachat, Le Pecq-Saint-Germain hattı için arkada bir taşıyıcı aksa sahip 3 akuple dingil ile inşa edilmiş bir "Antée" lokomotifine sahipti.
 • 1851 - Paris Ouest istasyonunun uzantısının tasarımı - Sağ sahil, gelecekteki Saint-Lazare istasyonu, mimar Alfred Armand ile.
 • 1852 - Asnières demiryolu köprüsünün yeniden inşası ( Ernest Goüin et Cie ). İlk temelleri yeniden kullanan Eugène Flachat, 160 metre genişliğindeki öncü bir köprü olan dev bir köprünün yapımına başladı.
 • 185 - Hall of Paris-Saint-Lazare istasyonu
 • 1848-1852 - Gare de Paris Ouest'in Tasarımı - Rive gauche, gelecekteki Gare Montparnasse, mimar Victor Lenoir ile .
 • 1854 - Batignolles atölyeleri tarafından Auteuil hattı için tip 120 lokomotif ihaleleri yapımı .
 • 1854-1855 - Danışman mühendis olarak Langon demiryolu köprüsü, ilk birikintili demir sac köprülerden biri olan Henri de Dion'un yardımcısı .
 • 1857-1858 - Henri de Dion ile Bayeux Katedrali'nin restorasyonu

Yayınlar

 • Eugène Flachat, Chemin de fer, Paris'ten Meaux'ya: MM tarafından üretilen ek parçalar ve planların açıklayıcı notu. Mony, Flachat ve Pétiet, ... Seine departmanının soruşturma komisyonuna ve projelerinin M. Baude ile özet karşılaştırmasına, ..., J. Didot, yaşlı,( çevrimiçi sunum )
 • Eugène Flachat ve Jules Petiet, Saarbrücken için Metz gelen demiryolu projesi: Bir Societé de Negocians de Banquiers ... tarafından sunulan, Mathias,, 143 p. ( çevrimiçi sunum )
 • Eugène Flachat, Sedan'dan Belçika sınırına bir demiryolu projesi: MM tarafından sunuldu. Monchy et Cie, Paris, Mathias,
 • Eugène Flachat ve Jules Petiet, Lokomotif makinelerinin mekanik sürücüsü Kılavuzu: lokomotif makinelerinin yapımı, bakımı ve işletimi üzerine teorik ve pratik kavramları içeren, Paris, Mathias,, 364 s. ( çevrimiçi okuyun )
 • Stéphane Mony, Eugène Flachat, Jules Petiet ve Félix Tourneux, Paris'ten Meaux'ya Chemin de fer, direkt rota çalışması, 1841, Mathias.
 • Eugène Flachat, Doğu Demiryolunun genel güzergahında Metz'den Sarrebrück'e olan uzantının anlaşılmasının yararlılığı üzerine değerlendirme, 1844, mme de Lacombe.
 • Eugène Flachat, Dökme demir ve demir imalatı üzerine inceleme, 1846,
 • Louis Le Chatelier, Eugène Flachat, Jules Petiet ve Camille Polonceau, Mekanik imalatçı ve lokomotif makinelerinin sürücüsü rehberi, 1851, Paul Dupont.
 • Eugène Flachat, La Batellerie et le Chemin de fer, 1855.
 • Eugène Flachat, La Traversée des Alpes, Chemin de fer, 1860. ( Çevrimiçi okuyun )
 • Eugène Flachat, Rhône-Ren Kanalı Raporu, 1865,
 • Eugène Flachat, Süveyş Kıstağı'nın eserleri üzerine Anı, 1865,
 • Eugène Flachat, Okyanus Ötesi Buharlı Navigasyon, 1866,
 • Léon Malo, Eugène Flachat Bildirisi, 1873, İnşaat Mühendisleri Derneği.
 • Henri Mathieu, Eugène Flachat 1851-1853 (1851-1855 yılları arasında Paris'ten Saint-Germain'e giden demiryolunda E. Flachat tarafından gerçekleştirilen çalışma), 1873, yazarın evinde.
 • Lokomotif makinelerinin yapıcısı ve sürücüsü için kılavuz (LECHATELIER, FLACHAT, PETIET ve POLONCEAU)
 • 1846'da dökme demir ve demir üretimi (E.Flachat, A. Barrault, J. Petiet) üzerine inceleme
 • Auguste Perdonnet ( dir. ), Camille Polonceau ve Eugène Flachat, demiryolu mühendisi Yeni portföy, Paris, Eugène Lacroix,( 1 st ed. 1843), 592 , s. ( çevrimiçi okuyun )

Haraç

Adı Eyfel Kulesi'ne yazılmıştır .

Bir rulman sokak onun adını bağlantıları 17 inci ait arrondissement Paris Berthier bulvarlar ve Pereire . Rue Verniquet, rue Alfred Roll ve Pereire bulvarının kesiştiği meydanda bir mühendis büstü var.

In Asnières-sur-Seine, bir cadde onun adını taşımaktadır. Uzantı olarak, mahalle ve en yakın okul onun adını aldı.

In Saint-Germain-en-Laye, Pereire ilçesinde bir sokak onun adını taşımaktadır.

Referanslar

 1. Kalın (bibliyografya), sayfa 28, dipnot (2): Christophe-Eugène Flachat rue de Gramont doğmuş oldu n o 538 eski 2 nd (doğum davranan tutanaklarından Seine vilayetin, ekstresi) Paris arrondissement . O zamanlar caddeye göre değil mahalleye göre numaralandırdık. Dijitalleştirilmiş Paris Arşivlerindeki doğum belgesine bakın , "Flabbée" den "Flacheron" a V3E / N 890 arama numarası, sayfa (görünüm) 37.
 2. Tekstil işçilerinin bir ağaç kullanarak yün, saç veya pamuğu hazırladığı, taradığı ve arındırdığı işlem.
 3. Hal böyle olunca da inşaat mühendisliği mesleğini Eugène Flachat'ın yarattığını söyleyebiliriz.

Ayrıca görün

Kaynakça

 • Alain Auclair, Fransa Mühendisleri ve Ekipmanları. Eugène FLACHAT (1802-1873), 1999, Ecomusée du Creusot. ( ISBN 2-902535-14-7 ) .
 • Chaix 1847-1848 dizini.
 • L. - J. Gras, Saint-Chamond'un hafızaya değer iki çocuğu: Jean-Claude Flachat (1718-1775) ve torunu Eugène Flacaht (1802-1873), Loire Departmanı Ekonomi Araştırmaları Derneği'nin bülteni, 1918, Chevalier kitabevi.
 • Louis-Maurice Jouffroy, Fransa'daki ana demiryolu hatlarının yapımında bir aşama, Paris'ten Almanya sınırına giden hat (1825-1852), 1932, J. Barreau & Cie.
 • Demiryolları Dergisi .
 • Léon Malo, Eugène Flachat Bildirisi, İnşaat Mühendisleri Derneği, 1873, Viéville.
 • Michel Ragon, İstasyonların mimarisi, 1984, Denoël. ( ISBN 2-207-23031-7 ) .
 • Georges Ribeill, Demiryolu devrimi, 1993, Belin. ( ISBN 2-7011-1256-7 ) .
 • François ve Magaly Palau, Fransa'da demiryolu: ilk 80 hat (1828-1851), 1995, yazarlarla.
 • Lucien-Maurice Vilain, Paris-Saint-Germain'den (1837) Batı'nın ele geçirilmesine (1909) ve SNCF'ye 1972, Dominique Vincent'a kadar Devlet Demiryollarının sürüş ve vagonları .
 • Ulusal Arşivler, Léonore üssü, dosya L0978008.
 • Revue La Nature, 1873, sayfa 87, Eugène Flachat'ın kısa biyografisi.

Dış bağlantılar