Pelobatidae

Pelobatidae to rodzina z płazów, które łączy tylko jedno rodzajową i trzy kopalnych rodzajów. Został stworzony przez Charlesa-Luciena Bonaparte (1803-1857) w 1850 roku .

Podział

W Pelobatidae, tylko jeden gatunek występuje w Europie, szczególnie micowych do Francji, Szwajcarii i Belgii, ale dystrybucja gwałtownie spadła w ciągu XX th wieku, rzekomo zniknął w północnej Francji. Pozostałe gatunki żyją w zachodniej Azji ( Azja Mniza, Syria ) i północno-zachodniej Afryce .

Opis

Podobnie jak ropuchy Alytes, nie mają żeber i mają wyprostowaną źrenicę i okrągły język i podobnie jak one są bardzo dobrymi kopaczami, ale lepszymi i większymi skoczkami. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do alytów, pelobaty mają zęby na górnej szczęce (zęby vomerine znajdują się między czołgami, podczas gdy discoglossidy mają je za nosem). Ich wygląd przywodzi na myśl zarówno żabę (stosunkowo długie tylne nogi), jak i ropuchę. Nie mają widocznej "błony bębenkowej", palce są wolne, guzek śródstopia duży, ściśnięty i ostro zakończony.

Lista gatunków

Według Amphibian Species of the World (7 sierpnia 2013) :

i trzy rodzaje kopalnych:

Oryginalna publikacja

  • Bonaparte, 1850: Conspectus systemum Herpetologiae et amphibiologiae. Editio altera reformata.

Linki zewnętrzne

Uwagi i odniesienia