Nasikabatrachus sahyadrensis

Nasikabatrachus sahyadrensis se o druh z obojživelníků v rodině Nasikabatrachidae . Jeho lidový název v angličtině je fialová žába .

Divize

Rozsah Nasikabatrachus sahyadrensis .

Tento druh je endemický v západní Ghats ve státech Kerala a Tamil Nadu v Indii .

Popis

Holotype of Nasikabatrachus sahyadrensis, dospělá žena, měří 70 mm . Jeho zádaou tmavě fialová (odtud anglický název z fialové žáby ). Jeho hlava je malá a jeho tlama špičatá.

Chování

Video kvákajícího muže.

Tento druh tráví většinu roku ukrytý v zemi a vynoří se ze země pouze během monzunu, který trvá asi dva týdny, aby se mohl rozmnožovat. Tento diskrétní životní styl může vysvětlovat, proč byl tento druh popsán na začátku XXI -tého století.

Taxonomie

Pulec nasikabatrachus sahyadrensis .

Podle genetických analýz by se tento druh nacházel blízko čeledi Sooglossidae endemické na Seychely . Obě rodiny se údajně rozdělily před asi 100 miliony let, kdy byla Indie, Seychely a Madagaskar spojeny.

Tento druh byl objeven v říjnu 2003 ze strany belgického Franky Bossuyt na Svobodné univerzitě v Bruselu a indickým Sathyabhama Das Biju Výzkumného ústavu a botanické zahrady Palode. Toto zvíře však již bylo místním obyvatelům dobře známé a jeho pulci, který má zvláštnost pěstování ve vodopádech, byl popsán již v roce 1918.

Etymologie

Rod Nasikabatrachus, od sanskrtského nasika, „nos“, a od řeckého batrachus, „žába“, odkazuje na špičatý čenich tohoto druhu (jediný z rodu).

Jeho druhové jméno, složené ze sahyadr [i] a latinské přípony -ensis, „kdo žije, kdo žije“, mu bylo dáno jako odkaz na místo jeho objevu, pohoří Sahyadrî, jiné jméno pro západní Ghats .

Původní publikace

externí odkazy

Poznámky a odkazy

  1. a and b Amphibian Species of the World, zobrazeno během aktualizace externího odkazu
  2. Biju & Bossuyt, 2003: Nová rodina žab z Indie odhaluje starodávné biogeografické spojení se Seychely . Nature, sv. 425, s. 711–714 .
  3. (in) N. Annandale a CNR Rao, indické pulci, Proceedings of the Asiatic Society of Bengal, vol. 13,