Metacrinia nichollsi

Metacrinia nichollsi, jediným zástupcem svého druhu Metacrinia, se o druh z obojživelníků v rodině z Myobatrachidae .

Divize

Divize

Tento druh je endemický v jihozápadní západní Austrálii . To nastane až 800 metrů o výšce mezi Dunsborough a Albany .

Popis

Metacrinia nichollsi měří 25 mm . Jeho tělo je zavalité a končetiny krátké. Jeho záda je velmi tmavě hnědá nebo černá s někdy růžovými skvrnami. Břicho má šedé, tmavě modré nebo černé s bílými skvrnami. Má žluté nebo oranžové znaky na spodní části každé přední tlapky, na zadní straně stehen a na spodní části břicha. Kůže na zádech je bradavičnatá a kůže na břiše zrnitá. Jeho ušní bubínkyou viditelné a žádná z jeho nohou nemá popruh.

Stanoviště a způsob života

Nachází se mezi listy, které spadly na zem, pod kameny a polena v lesích Karri a Jarrah . Reprodukce probíhá na konci léta s větší aktivitou po deštích. Muži mají krátké volání podobné žabím rodu Pseudophryne . Rodiče nechávají 25 až 30 vajec zahrabaných ve vlhké půdě a mladiství se rodí, aniž by prošli larválním stádiem .

Etymologie

Tento druh je pojmenován na počest Gilberta Ernesta Nichollse .

Původní publikace

  • Harrison, 1927: Poznámky k některým západoaustralským žabám s popisem nových druhů . Záznamy o australském muzeu, sv. 15, s. 277–287 ( celý text ).
  • Parker, 1940: Australasian žáby čeledi Leptodactylidae . Novitates Zoologicae, sv. 42, n o 1, str. 1-107 ( celý text ).

Podívejte se také

externí odkazy

Poznámky a odkazy

  1. a and b Amphibian Species of the World, zobrazeno během aktualizace externího odkazu
  2. IUCN, konzultováno během aktualizace externího odkazu
  3. ^ Harrison, 1927: Poznámky k některým západoaustralským žabám s popisem nových druhů . Záznamy o australském muzeu, sv. 15, s. 277–287 ( celý text ).