Maria de Medeiros

Maria de Medeiros
Popis tohoto obrázku, také komentován níže
Maria de Medeiros na filmovém festivalu v Cannes 2007
Rodné jméno Maria de Medeiros Esteves Victorino de Almeida
Narození (55 let) Lisabon, Portugalsko
Vlajka Lisabonu (neoficiální). Svg
Státní příslušnost Vlajka Portugalska Portugalština
Profese Herečka, režisérka, zpěvačka
Pozoruhodné filmy Kapitáni Pulp Fiction
z dubna

Maria de Medeiros [ m ɐ ɾ i ɐ ð ɨ m ɨ ð ɐ j ɾ u ʃ  ] , narozena dnev Lisabonu je portugalská herečka, režisérka a zpěvačka francouzského výrazu . Hrála zejména ve filmu Pulp Fiction od Quentina Tarantina .

V roce 2000, když režíroval film kapitánů dubna na revoluce karafiátu z v Portugalsku.

Životopis

Maria de Medeiros se narodila v Lisabonu do rodiny portugalské inteligence . Jeho matka, Maria Armanda de Saint-Maurice Ferreira Esteves, je novinářka a jeho otec, António Victorino de Almeida, je dirigent, skladatel a hudební historik.

Celé dětství prožila ve Vídni v Rakousku, kde byl její otec kulturním atašé, poté se po rodičích po revoluci v karafiátu vrátila se svými rodiči ke svým rodičům. Celé vzdělání absolvovala na středních a středních školách francouzsky a plynně portugalsky, Francouzsky, anglicky, německy, španělsky a italsky . Její mladší sestra, Inês de Medeiros, je také herečkou a režisérkou a od roku 2009 členkou portugalského zákonodárného sboru .

Ve věku patnácti let, Maria provedl svůj první film roli v Silvestre od João César Monteiro . Jako teenagerka začala také přistupovat ke klasickému divadlu pod vedením Philippe Fridmana.

V osmnácti se přestěhovala do Francie, kde začala studovat filozofii a poté nastoupila do Národní školy divadelních umění a technik ve třídě Brigitte Jaquesové .

O dva roky později nastoupila na pařížskou konzervatoř a navštěvovala kurzy u Michela Bouquet a Jean-Pierre Vincent . Současně hrála v divadle Athénée Elvire Jouvet 40 s Philippe Clévenot pod vedením Brigitte Jaques. Tato hra se bude opakovat tři roky po sobě a povede společnost do mnoha zemí po celém světě.

Poté bude Maria střídat hry a filmy ve Francii i v zahraničí. Hraje Corneille, Federico García Lorca, Mairet, Calderón pod vedením Brigitte Jaques, Jorge Lavelli, Jean-Marie Villégier, José Luise Gómeze, v Théâtre de Chaillot, v Théâtre de la Colline, v Théâtre de l ' Odéon .

Zároveň koncertovala ve Francii pod vedením Chantal Akerman, Christine Laurent, Suzanne Schiffman, Jean-Charles Tacchella, Serge Moati, Didier Le Pêcheur, Bernard Rapp, Christian de Chalonge, Gérard Pullicino, John Lvoff, Patrick Braoudé, Richard Berry, Jean-Pierre Améris a další.

Ve Spojených státech vystupuje Maria ve velkých produkcích jako Henry a June od Philipa Kaufmana nebo Pulp Fiction od Quentina Tarantina, stejně jako v nezávislých filmech.

Maria je i nadále velmi loajální k portugalské kinematografii, kde natáčí s Manoel de Oliveira, Teresou Villaverde, Luís Galvão Telesem, Joaquimem Leitãem .

Ve španělské kinematografii účinkuje ve filmech jako Macho (Huevos de oro) od Bigase Luny, Detektiv a smrt od Gonzala Suáreze nebo Airbag od Juanmy Bajo Ulloa. Také cestuje s anglickými, kanadskými, italskými, německými, rakouskými, japonskými, brazilskými režiséry ...

Ve Francii tlumočí některé televizní filmy pod vedením Joyce Buñuela, Roberta Enrica nebo Miguela Courtoise . V poslední době je jednou z protagonistek seriálu Venus a Apollo od Tonie Marshallové na Arte .

Kromě své herecké kariéry začala Maria de Medeiros ve svých dvaceti letech režírovat krátké a středně dlouhé filmy včetně Fragmentu II po hře Samuela Becketta a Smrti prince, po hře Fernanda Pessoa s Luísem Miguelem Cintrou .

V roce 1999 režírovala svůj první celovečerní film Kapitáni dubna (v oficiálním výběru na filmovém festivalu v Cannes 2000 ) o Karafiátové revoluci, za který získala hlavní cenu na Mezinárodním festivalu v São Paulu, Cenu Globo pro Oura za nejlepší film v Portugalsku a několik ocenění diváků ve Francii.

Následně režírovala celovečerní dokument Je t'aime, moi non plus a zadala krátké filmy, zejména pro film připomínající 450 let města São Paulo, spolu s mnoha mezinárodními režiséry, a pro „ TalentyCannes "společnosti ADAMI .

Jako herečka získala v roce 1990 Cenu Gérarda Philipeho a několik ocenění za výkon na různých mezinárodních filmových festivalech. Získala Coppa Volpi za nejlepší herečku na filmovém festivalu v Benátkách v roce 1994 za film Deux frères, moje sestra od Teresy Villaverde. Dva Globos de Ouro za nejlepší výkon mu byly uděleny také v Portugalsku za Adama a Evu a kapitány dubna .

Maria během své herecké kariéry často zpívala v rámci divadelních her nebo filmů, zejména pod vedením Jérôme Savary při tvorbě Zazou v Národním divadle v Chaillotu a ve filmu Guy Maddin, Nmutnější hudba v Svět . O něco více modrý je jeho první projekt zaměřený na hudební interpretaci. CD vyšlo v roce 2007 na Universal, poté v roce 2010 vyšlo jeho druhé album Penínsulas & continents, také na Universal.

V roce 2011 byla členkou poroty na 2. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Oděse .

Filmografie

Celovečerní filmy

Krátké filmy

Televize

Ředitel

Divadlo

Herečka

Philippe Clévenot a Maria de Medeiros v roce 1986, v Elvire Jouvet 40, režie Brigitte Jaques-Wajeman .

Inscenace

 • 2006 : Trochu více modré, hudební show
 • 2007 : London London, hudební show
 • 2008 : Na Fotografia estamos Felises, s Danile Blaufuks, Festival Temps des Images Lisabon
 • 2009 : Hudba a revoluce, hudební show, Casa da Música Porto se Sanseverinem
 • 2010 : Pocta Jimu Jarmuschovi s legendárním Tigermanem, alias Paulo Furtado, Festival TempsImages, La Ferme du Buisson
 • 2010 : Cabaret Social Songs, s Mauro Gioia, hudební show, Roma, Italia
 • 2011 : Que cavalos são aqueles que fazem sombra no mar? autor: Antonio Lobo Antunes, MC93 de Bobigny

Diskografie

Alba

 • 2007 : A Little More Blue
 • 2010 : Poloostrovy a kontinenty
 • 2013 : Pássaros Eternos

Účast

Nominace a ocenění

 • 1990 : Cena Gérard-Philipe
 • 1994 : Coppa Volpi - Benátský filmový festival . Nejlepší herečka. Film Dva bratři, má sestro
 • 1994: Filmový festival Jaguar de Oro v Cancúnu v Mexiku. Nejlepší herečka. Film Dva bratři, má sestro
 • 1996 : Phare Europe Spain, Career Award, Alfaz del Pi
 • 1996: nominace na cenu Genie pro nejlepší herečku ve vedlejší roli v Le Polygraphe
 • 2000 : Mezinárodní festival Grand Prix v Sao Paulu (Brazílie). Dubnový kapitánský film
 • 2000: Cena veřejnosti CINESSONNE Festival. Dubnový kapitánský film
 • 2000: Cena veřejného festivalu v Arcachonu. Dubnový kapitánský film
 • 2001 : Globo de Ouro, Portugalsko, nejlepší herečka. Dubnový kapitánský film
 • 2001: Globo de Ouro. Portugalsko. Nejlepší film pro kapitány dubna
 • 2001: jmenován Chevalier des Arts et des Lettres ve Francii
 • 2002 : nejlepší herečka na Mostra Internazionale del Film di Fantascienza e del Fantastico v Římě za film Stranded Luna Ibañez (Španělsko)
 • 2005 : Flaianova cena a cena Rodolpho Valentina pro nejlepší ženský herecký výkon pro Il Resto di Niente od Antonietty de Lillo, Itálie
 • 2007 : jmenován umělcem UNESCO pro mír
 • 2010 : cena za kariéru na Pyrenkém festivalu ve španělském Badajozu

Poznámky a odkazy

 1. Portugalská výslovnost Portugalska přepsaná podle standardu API
 2. a a b Vícejazyčnost z pohledu Maria de Meideros, ministerstvo kultury a komunikace,(zpřístupněno 13. května 2011 )

externí odkazy